MÖBLER / Byråar, sekretärer / Sekretär 3742046
nr 374 2046
Sekretär
Louis XV-stil, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage], längd: 84, djup: 40, höjd: 92
Utrop:
2.500 kr
Såld:
2.100 kr
måndag 5 september 2005
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Tenn
Metalliskt grundämne; Sn. Förekommer främst i mineralet kasseteri; tennsten.
Mässing
Farstagods